לקראת הסכם ישראל-איחוד האמירויות, היערכות במשרד לשותפות אסטרטגית במגוון מיזמים

16/08/2020

השר אקוניס בישיבת היערכות לקראת הסכם ישראל-איחוד האמירויות: ״הסכם היסטורי שיזניק את הכלכלה הישראלית״

 

השר לשיתוף פעולה אזורי, אופיר אקוניס, כינס הבוקר (א׳, 16.08), את צוות משרדו בכדי לדון בהיבטים האופרטיביים הנובעים מכינון היחסים הרשמיים בין ישראל לאיחוד האמירויות. השר אקוניס קיבל סקירה רחבה אודות האפשרויות האסטרטגיות לשיתופי פעולה בתחומי מדע, אנרגיה, חקלאות, טכנולוגיה, תיירות, ועוד. בתוך כך, הנחה השר את אנשי המשרד לפעול כבר בימים הקרובים למיקוד המיזמים והפעילויות שניתן יהיה לקדם מיידית בפעילות אזורית משותפת, תוך התייחסות לשותפות אזוריות חשובות נוספות.

השר אקוניס: ״ההסכם עם איחוד האמירויות יזניק את הכלכלה הישראלית, ויביא להזדמנויות פיתוח משמעותיות רבות בתחומי האנרגיה הסולארית, הטכנולוגיה, החקלאות המתקדמת, ותחומים נוספים. נפעל במלוא המרץ והמחויבות על מנת למנף את ההסכם המתגבש, לתועלת שני העמים והאזור כולו. עלינו להיערך לחתימת הסכמים נוספים בתקופה הקרובה עם מדינות נוספות - דבר שיביא בראש ובראשונה חיזוק משמעותי לכלכלה הישראלית בכל היבטיה״.

עוד הוסיף השר אקוניס: ״המשרד לשיתוף פעולה אזורי ערוך ומוכן לחתימה על ההסכמים בוושינגטון במהלך חודש ספטמבר וכינון היחסים הדיפלומטיים. מרגע החתימה, המשרד יוביל, ייזום, ויתאם את כל המיזמים ושיתופי הפעולה בין שתי המדינות ומיזמים טרילטרליים״.


לפרטים נוספים:

רועי שחם, דובר המשרד לשיתוף פעולה אזורי – 054-6677744. 


ארגז כלים