חגי אופן, לע״מ

ביקור גורמי המשרד במערבי הגבול שער אפרים וג'למה

22/08/2021

היום ביקר השר לשיתוף פעולה אזורי, עיסאווי פריג', במעברי שער אפרים וגלבוע (ג'למה), בין ישראל לרשות הפלסטינית.

אל השר פריג׳ התלוו גורמי המקצוע במשרד בראשות המנכ״לית, רוני אלון; ראש רשות המעברים היבשתיים, ארז צידון; מנהל מעבר שער אפרים, שרון ברוך ומנהל מעבר גלבוע, שמעון לוי.

השר ביקר גם בטרקלין העסקים שער אפרים, שהוקם ומופעל במימון המשרד לשיתוף פעולה אזורי משנת 2016, לצורך קידום פעילות עסקית כלכלית ישראלית - פלסטינית. 

השר פריג׳ בחן את אופן מעבר האזרחים מהרשות הפלסטינית לישראל, ואת הפעולות הנעשות על מנת להפוך את המעבר לישראל לנוח ומהיר יותר. בין היתר, נדונה העליה הגדולה במעבר סחורות - בעיקר מחצבים (אגריגטים) מהרשות הפלסטינית לישראל - כמו גם המספר הרב של ערבים אזרחי ישראל העוברים לרשות מדי יום ובעיקר בסופי שבוע. 

השר לשיתוף פעולה אזורי, עיסאווי פריג׳: ״עלינו לפעול על מנת להקל ככל הניתן על מעבר אזרחים וסחורות בין הרש"פ לישראל, תוך הקפדה על שמירת רמת השירות. הופתעתי לטובה מרמת המעברים והשירות בהם, אך עלינו להמשיך לפעול להפיכת המעברים לנעימים יותר למשתמשים. אחד הנושאים המרכזיים במיוחד בחודשי הקיץ, צריך להיות מיזוג המעברים, בכדי להקל על עשרות אלפי האזרחים העוברים במעברים מדי יום - לעיתים במהלך עומסי חום כבדים - מהלך שאפעל כדי לקדם"


ארגז כלים