רפואה וחירום במשרד לשיתוף פעולה אזורי

​שיתוף פעולה אזורי בשעת  חירום אסון או סכנה,  הוא חיוני ואפשרי בעיקר בין מדינות קרובות פיזית גם אם היחסים הדיפלומטיים אינם יציבים או אינם הדוקים.

בעת אסון טבע, מצוקה או צרה גדולה, הנוגעים להצלת חיים, רכוש או טבע, כגון: רעידות אדמה, שריפות, שיטפונות ומגיפות, מתקיימת התגייסות אזורית ובינלאומית למען איחוד כוחות ומשאבים במטרה לסייע לעזור ולהציל חיים ורכוש.

במקרים אלה, ראוי שיפלו המחיצות המדיניות והדיפלומטיה לפחות עד חלוף הסכנה.

המשרד לשיתוף פעולה אזורי פועל, במטרה לקדם ולהרחיב את שיתופי הפעולה עם מדינות האזור בעת חירום, זאת בשיתוף  עם גורמים ממשלתיים ובינלאומיים.

הפרויקטים הקיימים כיום בתחום זה הנם:


  • כיבוי אש - השקעה בשיפור מערך שירותי הכיבוי, במטרה לאפשר הרחבת שירותים ומתן סיוע תוך ראיית שיתוף הפעולה האזורי עם גורמים הפלסטינים בקידום פרויקט זה.

  • מוקדי חירום - מוקדי החירום הפועלים כל השנה, 24 שעות ביממה, ומחוברים במערכת קשר לכל כוחות ההצלה והחירום בשטח הרשויות באזור יהודה והשומרון, במטרה לתת מענה  לאוכלוסייה ישראלית ופלסטינית כאחד.

  • רפואת חרום - הפרויקט בשיתוף עם אוניברסיטת בן גוריון בנגב, שואף לפתח שיתוף פעולה אזורי אשר יתמקד בפיתוח והעצמת קהילה אזורית של מגיבים ראשוניים (First Responders) בכל קהילה- בישראל, ברשות הפלסטינית ובירדן.

  • הצל ליבו של ילד - המשרד שותף במיזם יחד עם עמותת "הצל ליבו של ילד", בי"ח וולפסון ונציגות האיחוד האירופאי. במטרה לאפשר ניתוחי לב מצילי חיים לילדים ממדינות האזור.​

ארגז כלים