אושרה בממשלה הצעת המשרד לשיתוף פעולה אזורי, לתוכנית גישור בסך 200 מיליון שקל

29/12/2019

הממשלה אישרה היום את הצעת השר לשיתוף פעולה אזורי, צחי הנגבי, לתוכנית הגישור לשנת 2020 לפיתוח היישובים הדרוזים והצ'רקסים, בהיקף של למעלה מ-200 מיליון שקל • השר הנגבי: "ההחלטה תעצים את קידום הישובים הדרוזיים והצ'רקסיים בישראל"
 
היום (א', ה-29.12.2019), אישרה הממשלה את הצעתו של השר לשיתוף פעולה אזורי, ח"כ צחי הנגבי, להקצות 200 מלש״ח לשנת 2020, לפיתוח היישובים הדרוזים והצ'רקסים בישראל. התוכנית מהווה המשך להחלטת הממשלה 959 מינואר 2016, לאמץ תוכנית חומש לפיתוח והעצמת היישובים הדרוזים והצ'רקסים בסך של כ-2.2 מיליארד ₪. תוכנית הגישור נועדה לשמר את הישגיה הרבים של תוכנית החומש שהסתיימה כעת, ולתת מענה מיידי לצרכים הדחופים של היישובים, בין היתר, במניעת פיטורי עובדים, הקצאת משאבים והמשך קידומן של תוכניות הפיתוח. 
 
בשנים האחרונות פעלה המנהלת ליישום התוכנית ולקידום והעצמת האוכלוסייה הדרוזית והצ'רקסית בתחומי החינוך, תיירות, תכנון, תשתיות, חברה, תעסוקה, פנאי ועוד, וכן לשיפור תהליך הבקרה והמעקב מול משרדי הממשלה השונים, ומידת השקיפות אחר ביצועי הממשלה בקשר עם החלטות המיועדות לטיפול ביישובים אלו. כעת תאפשר תוכנית הגישור לשמר את הרצף הביצועי ולהתכונן בהתאם לתכנון ויישום, בהמשך, של תוכנית חומש חדשה לשנים 2020-2024.
 
את התוכנית הוביל השר צחי הנגבי באמצעות מנכ"ל המשרד לשיתוף פעולה אזורי, ד"ר יוסף דרזנין, ומנהל המנהלת, האשם חוסין. 

השר  לשיתוף פעולה אזורי, צחי הנגבי: ״אני מודה לראש הממשלה בנימין נתניהו שפעל בדחיפות להביא את הצעת ההחלטה שלנו לאישור הממשלה, מתוך הבנת הצרכים החיוניים והדחופים של החברה הדרוזית והצ׳רקסית, וכן למשרד האוצר על הסיוע הרב בנושא.  החלטת הממשלה  היום מעצימה את תנופת הפיתוח ביישובים הדרוזים והצ'רקסים וממשיכה את מלאכת סגירת הפערים שנוצרו לאורך עשרות שנים. משרדי רתום למימוש תוכנית הגישור לאלתר, תוך המשך קידום תוכנית החומש ההמשכית והצגתה לאישור הממשלה הבאה, לכל המאוחר, חודשיים מיום הקמתה״.ארגז כלים