ד"ר יוסף דרזנין מונה למנכ"ל המשרד לשיתוף פעולה אזורי

10/07/2017

​​

טקס חילופי מנכ"לים במשרד לשיתוף פעולה אזורי - ד"ר יוסף דרזנין מונה למנכ"ל החדש

בטקס חילופי מנכ"לים חגיגי שנערך היום (ה') בהשתתפות השר לשיתוף פעולה אזורי, צחי הנגבי, מכובדים ומוזמנים רבים, החליפו ביניהם משמרות מנכ"ל המשרד היוצא, האשם חוסין, ומנכ"ל המשרד הנכנס, ד"ר יוסף דרזנין. מינויו של דרזנין אושר בשבוע שעבר על ידי הממשלה והוא ישמש מנכ"ל המשרד לשיתוף פעולה אזורי, המצוי בסמכותו של השר הנגבי, כאמור, אשר המליץ על דרזנין לתפקיד בפני הממשלה, והם יפעלו יחד להמשך פיתוח והידוק היחסים האזוריים וקידום המיזמים הבינלאומיים עליהם מופקד המשרד, בין היתר, פרויקט 'תעלת הימים' ו-'שער הירדן', הנבנה בימים אלה.

דרזנין, 61, נשוי + 2, בעל רקורד עשיר בתחומי יחסי החוץ והביטחון של ישראל, מילא בעברו מספר תפקידים בכירים במשרד הביטחון. בין היתר, עסק בקידום הדיאלוג הביטחוני-אסטרטגי בין ישראל לארה"ב ובתיאומים ביטחוניים ופעילויות הנוגעים למדינות שונות במזרח התיכון וברחבי העולם כולו. דרזנין, קצין מודיעין בדרגת רב סרן בעברו, הינו בעל תואר דוקטור מאוניברסיטת מרילנד, ארה"ב, וכן בעל תואר שני בתקשורת מהאוניברסיטה העברית ותואר ראשון במדעי המדינה מאוניברסיטת חיפה.  

עם סיום חילופי הברכות ההדדיות, אמר מנכ"ל המשרד הנכנס, יוסף דרזנין: "אני מודה על האמון שניתן בי להוביל וליישם את מדיניותו של השר הנגבי, וחדור שליחות ומטרה לקראת כניסתי לתפקיד. אני רואה חשיבות גדולה בפעילויות המשרד והשלכותיהן על היחסים במזרח התיכון ובכלל. זהו עידן של אתגרים הטומנים בחובם אפשרויות משמעותיות עבור מדינת ישראל, ובכוונתי לפעול להמשך מינוף היחסים האזוריים, על דרך שיתופי פעולה כלכלים, הומניטריים וחברתיים, בין ישראל לשכנותיה. ברצוני להודות למנכ"ל המשרד היוצא, האשם חוסין, על עבודתו המצוינת במשרד והתשתית הנהדרת שהותיר אחריו ושתאפשר המשך פעילות ענפה במשרד. אני מאחל לו בהצלחה בהמשך".

השר לשיתוף פעולה אזורי, צחי הנגבי, אמר: "במרוצת השנים פעל יוסי רבות לקידום ענייניה של מדינת ישראל בתחומים רבים, ואין לי ספק כי ניסיונו הרב שצבר במהלך מילוי תפקידיו השונים ותחומי פעילותו, יסייעו בהמשך מיצובו של המשרד כגורם מרכזי בתהליך הידוק הקשרים בין מדינת ישראל למדינות האזור, וכן בין המשרד לגופי ממשלה ואחרים, באופן שיגשים את חזון המשרד וכנגזר, יוסיף לרווחתם של תושבי מדינת ישראל והמזרח התיכון כולו. אני מודה להאשם על שיתוף הפעולה בתקופת פעילותינו יחד במשרד וכן על מסירותו ורצינותו בתפקיד במהלך השנתיים החולפות, שסייעו למנף את פעילות המשרד ומאחל לו בהצלחה בהמשך דרכו". 

מנכ"ל המשרד היוצא, האשם חוסין: "אני מודה על הזכות שהייתה לי להוביל משרד מאתגר ובעל חשיבות כמשרדנו. במשך קרוב לשנתיים הובלנו יחד כמה מהפרויקטים המשמעותיים של מדינת ישראל והאזור כולו, היוצרים תשתית למזרח תיכון חדש ומחר טוב יותר עבור מדינת ישראל. אני מודה לצחי ולצוות המשרד על הפעילות המשותפת – זכיתי להכיר אנשי עשייה שסייעו להתפתחותו של המשרד ולהישגיו החשובים בשנים האחרונות. אני מאחל הצלחה למנכ"ל המשרד הנכנס, יוסף דרזנין – אמשיך לעמוד לרשות המשרד בכל נושא". 

ארגז כלים