השר ביקר ילדים כורדים המקבלים טיפול בישראל במסגרת פעילות "הצל ליבו של ילד"

01/10/2017
על רקע מורת רוחו של נשיא טורקיה, ארדואן בתמיכתה של ישראל בכורדים, ביקר השר לשיתוף פעולה אזורי, צחי הנגבי, ילדים כורדים המקבלים טיפול רפואי בישראל • השר הנגבי: "ישראל היא המגן הגדול ביותר של זכויות אדם"
ביקורו של השר לשיתוף פעולה אזורי, צחי הנגבי, נערך היום (02.10), בעמותת ׳הצל לבו של ילד׳ במרכז הרפואי ע"ש וולפסון בחולון, בו זוכים הילדים לטיפול מציל חיים.

על רקע הדברים שנשמעו מכיוונו של נשיא טורקיה, ארדואן, שתקף את התמיכה הישראלית בכורדים, פגש השר הנגבי ילדים מכורדיסטן, אשר הובאו לישראל על ידי עמותת ׳הצל לבו של ילד׳ כדי לעבור ניתוחי לב מצילי חיים. לשר הנגבי התלווה מנכ"ל המשרד לשיתוף פעולה אזורי, ד"ר יוסף דרזנין, ואת פניהם קיבלה מנהלת המרכז הרפואי ע"ש וולפסון, ד"ר זהבית זיו-נר. אל הביקור התלוו גם מנהל מחלקת ניתוחי לב וחזה ויחידת ניתוחי לב ילדים, ד"ר ליאור ששון, מנהל טיפול נמרץ ילדים, ד"ר ציון חורי, מר סילבן אדמס, תורם של עמותת ׳הצל לבו של ילד׳ ומנכ"ל העמותה, סיימון פישר.

בהמשך סייר השר הנגבי במחלקות הילדים של בית החולים, ופגש גם ילדים מאפגניסטן, טוגו, זנזיבר והרשות הפלסטינית, שוחח עימם ועם והוריהם ושמע מפי הצוות הרפואי על העבודה ההומניטרית עם ילדים חולי לב מרחבי העולם. השר הנגבי התרשם גם מעבודות הבנייה של בית החולים לילדים והמרכז הבינלאומי לניתוחי לב ילדים של ׳הצל לבו של ילד׳, המתבצעות בימים אלה בוולפסון. בית החולים לילדים, אשר המשרד לשיתוף פעולה אזורי שותף במימונו, ישפר משמעותית את תנאי הטיפול עבור ילדי חולון, בת ים, דרום תל אביב ויפו ויאפשר ל-׳הצל לבו של ילד׳ לפעול להצלת ילדים רבים נוספים ברחבי העולם. 

עד היום מימן המשרד לשיתוף פעולה אזורי את הטיפול מציל החיים של כ-500 ילדים חולי לב מעיראק, הרשות הפלסטינית, סוריה וירדן. 

השר לשיתוף פעולה אזורי, צחי הנגבי, אמר כי: ״ישראל מחויבת לקדושת חיי אדם באשר הם ושאיפתה לעצב מזרח תיכון טוב יותר, המקדם סולידריות, דאגה לאחר ושותפות חוצת גבולות, מתבטאת באופן הברור ביותר בפרויקט ׳הצל ליבו של ילד׳". ברוח הביקור ואופיו, התייחס השר הנגבי גם לדבריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה אמש, בעניין משאל העם הכורדי ותמיכתה של ישראל בשאיפות העם הכורדי. השר הנגבי אמר כי "במקום בו יש המטילים דופי בפעילותה של מדינת ישראל, המציאות מוכיחה כי מדינת ישראל היא המגן הגדול ביותר של זכויות אדם ועיקרון השוויון והיא תמשיך במאמציה לסייע לאוכלוסיות מוחלשות, בארץ ובחו"ל ובין היתר, לאוכלוסייה הכורדית. המשרד לשיתוף פעולה בראשותי יוסיף לפעול לחיזוק תכנית 'הצל ליבו של ילד' והרחבת פעילותה״. 

הצל לבו של ילד היא עמותה הדואגת לניתוחי לב מצילי חיים ומעקב רפואי לילדים ממדינות מתפתחות. פעילות העמותה מרוכזת סביב המרכז הרפואי ע"ש וולפסון בחולון והצוות הרפואי של העמותה מפעיל גם קליניקות קרדיולוגיות, בארץ ובחו"ל, לאבחון מטופלים ולמעקב רפואי. הצל ליבו של ילד מפעילה בוולפסון תכניות הכשרה לרופאים ולאחיות ממדינות מתפתחות ומובילה משלחות רפואיות למדינות השותפות בעולם השלישי. עד כה, העמותה הצילה יותר מ-4,400 ילדים ממדינות אפריקה, דרום אמריקה, אירופה, אסיה והמזרח התיכון, והכשירה למעלה מ-100 אנשי צוות רפואי במדינות אלו, אשר הצילו רבים נוספים.


ארגז כלים