ביוזמת המשרד: המדינה תסבסד 90% מעלויות פיתוח תשתיות לבנייה חדשה ביישובי המיעוטים למשרתים בכוחות הביטחון

22/12/2016
​​​​במסגרת התכנית לפיתוח ולהעצמת היישובים הדרוזים והצ'רקסים, אשר מיושמת על ידי המשרד  לשיתוף פעולה אזורי, הוחלט להעלות את השתתפות המדינה בעלויות פיתוח תשתיות לבנייה חדשה ביישובי המיעוטים, באזורים המוגדרים כבעלי עדיפות לאומית, עבור תושביהם המשרתים בכוחות הביטחון. גובה הסבסוד יגיע עד לסכום של 300,000 ₪ למגרש באותם ישובים.

החלטה זו באה לשנות את המצב הקיים, בכך שהיא מאפשרת סבסוד תשתיות עבור 4 יחידות דיור על כל מגרש ביישובים אלה, במקום יחידת דיור אחד כיום. המצב הנוכחי לא נתן מענה לתושבים באותם ישובים, שכן תכניות המתאר בהן מתירות לשווק בכל מגרש ארבע יחידות דיור לשני רוכשים בלבד, ובמצב כזה הם לא יכלו ליהנות מההטבה באופן מלא.

מנכ"ל המשרד לשיתוף פעולה אזורי, האשם חוסיין, בירך על החלטת הממשלה לאמץ מתווה זה ואמר "ממשלת ישראל מחויבת להגדלת שילובם של דרוזים וצ'רקסים בחברה הישראלית בכללותה ובמערכת הביטחון, ומוכנה להעניק תמריצים רבים לצורך כך. החשיבות שהממשלה רואה בכך באה לידי ביטוי בסכום חסר התקדים שהיא מקצה לתוכנית לפיתוח יישובים אלה – 2 מיליארד ₪, והמשרד לשיתוף פעולה אזורי יציג בחודשים הקרובים סדרה ארוכה של תוכניות בתחומי התשתיות, נדל"ן, חינוך, כלכלה, תרבות וחברה שיתקנו את העיוותים הישנים בהקצאת הכספים ויזניקו קדימה את אזרחי ישראל הדרוזים והצ'רקסים."

ארגז כלים