טקס חגיגי בעמאן לציון יום העצמאות ה-69 של מדינת ישראל

10/05/2017
​בטקס חגיגי שנערך בהשתתפות מנכ״ל המשרד לשיתוף פעולה אזורי, האשם חוסין,  שגרירת ישראל בירדן, עינת שליין, נציגים ירדנים ואורחים נוספים, ציינו בשגרירות ישראל בירדן את יום השנה ה-69 לעצמאותה של מדינת ישראל.

האירוע, שהתקיים בהשתתפות מאות מוזמנים, נערך באווירה שמחה שלוותה בקטעים מוזיקליים ובמרכזם המופע של 'דודו טסה והכוותים' וננעל בשירת 'התקווה'. בדברים שנשאה שגרירת ישראל בירדן, עינת שליין, ציינה את שיתוף הפעולה הפורה בין המדינות והעבודה החשובה שנעשית לקירוב העמים, בין היתר, באמצעות עבודתו של המשרד לשיתוף פעולה אזורי, שהובילה לעלייה במספר הפרויקטים המשותפים.

כאמור, במהלך השנים האחרונות חלה עלייה משמעותית בהיקף הפרויקטים המשותפים בין ישראל לירדן, בעיקר בתחום המים, החקלאות, החינוך ומיזמי 'עם לעם', שתרמו להידוק היחסים ולחיזוק החוסן הכלכלי-חברתי של שתי המדינות. בין הפרויקטים המשותפים: פרויקט 'תעלת הימים' שיסייע בקיטון ירידת מפלס ים המלח ובהתפלת מים לשימוש בצד הירדני, פרויקט 'שער הירדן' שיכונן אזור סחר חופשי משותף בין ישראל לירדן, 'הכר את השכן', המפגיש בין נוער ישראלי וירדני ומקדם חינוך לערכים משותפים באמצעות ספורט, מרכז מחקר בהם מתבצעים מחקרים משותפים בתחום ההדברה הביולוגית ועוד.

מנכ"ל המשרד לשיתוף פעולה אזורי, האשם חוסין בירך על הנוכחות הרבה ועל ציון היום החשוב בעמאן: "אני שמח וגאה לציין את יום העצמאות של מדינת ישראל כאן בבירת ירדן, באופן שמלמד על החיבור החשוב וההדדיות שבין ישראל לירדן. אנו מקיימים פעילות משותפת במספר תחומים חשובים, ביניהם חינוך, חקלאות, תרבות וספורט, באופן שמגשים את רוח וחזון הסכם השלום מ-1994. בשנה האחרונה הצלחנו להביא לקידומם של מספר פרויקטים משמעותיים, שיביאו לפריחה ושגשוג כלכלי-חברתי לשתי המדינות ויקדמו את רווחת התושבים, ואני בטוח שנדע להוסיף לפעול יחד על מנת להמשיך ולחזק את הקשר שבין העמים".

ארגז כלים